Ako sa robia gélové nechty
Gélové nechty – postup krok za krokom
Na začiatku celého procesu je dôležitá úprava nechtov. Prírodný necht zastrihneme klieštikmi, ruky dezinfikujeme čističom alebo buničinou. Po pôsobení zmäkčovače kožtičiek, zatlačíme kožtičku a obrúsime povrch nechtu, čím sa odstráni mastnota a zvyšky laku. Po obrúsení odstránime biely prášok. Ak sa necht neleskne, znamená to, že je dobre opilníkovaný.
Kvalitné gélové nechty
Aby gél lepšie držal, nanáša sa na nechty primer, čím sa medzi UV gélom a nechtom vytvorí pevná väzba. Primer zároveň zabraňuje aj vzniku plesní. Po dvoch minútach po aplikácii sa môže naniesť prvá vrstva UV gélu.
Pred lepením gélových nechtov treba ešte zvoliť správnu veľkosť s ohľadom na šírku, aby čo najpresnejšie sedeli na prírodnom nechte. Gélové nechty nesmú byť širšie ani užšie. Na nechty nalepíme nechtové tipy, na ktorých je vyznačená plocha pre nanesenie lepidla. Gélové nechty sa nikdy nesmú lepiť sekundovým lepidlom. Pri lepení dávame pozor, aby medzi prírodným a gélovým nechtom nevznikla vzduchová bublina, inak by mohli nechty skoro odpadnúť. Necht držíme asi desať sekúnd, kým nezaschne lepidlo. Dĺžka gélových nechtov sa upravuje gilotínou. Miesto prechodu z prírodného nechtu na tip prebrúsime pilníkom. Prach odstránime štetcom alebo suchou handričkou.
Nanášanie gélu
Gél nanášame dvomi spôsobmi. Ak použijeme 1-fázový tzv. multifunkčný UV gél, aplikujeme jeden gél v troch vrstvách. Prvá vrstva je podkladová, druhú tvorí stavebný gél a vrchná vrstva zaručí dostatočný lesk. Po rozotrení vložíme nechty na dve minúty do UV lampy. Po stvrdnutí ostane gél lepkavý, táto vrstva sa nazýva výpotok. Ak sa nechty zdobia nálepkami, výpotok očistíme čističom gélu. Pri zdobení gélových nechtov glitrami, výpotok neodstraňujeme, nanesieme tenkú vrstvu gélu a uložíme ozdoby. Nechty vložíme opäť na dve minúty do UV lampy. Po stvrdnutí nanášame hrubšiu vrstvu gélu a vytvarujeme C-oblúk, čím sa necht stane odolnejší voči prípadným nárazom. Gél necháme vytvrdnúť a následne očistíme výpotok. Nerovnosti zbrúsime pilníkom a nanesieme poslednú vrstvu, ktorá zaručí lesk a poslednýkrát vložíme nechty na dve minúty do UV lampy. Následne očistíme čističom gélu.
Druhým spôsobom nanášania gélu je použitie 3-fázového systému. Spôsob aplikácie je rovnaký, rozdiel je v použití troch rôznych gélov, z ktorých má každý iné vlastnosti. Podkladový UV gél alebo bondig nanášame na pripravené nechty potreté primerom. Ozdoby zalievame stavebným UV gélom, ktorým aj tvarujeme C-oblúk. Poslednú vrstvu tvorí vrchný alebo finish UV gél. Každá vrstva tvrdne v UV lampe dve minúty. Lepkavý výpotok odstraňujeme čističom gélu.